Bramy a biznes – czyli jaka będzie najlepsza dla ciebie

Bramy a biznes – czyli jaka będzie najlepsza dla ciebie

2 lipca 2018 Redakcja

W dzisiejszych czasach automatyka przemysłowa a w szczególności automatyka do bram znacznie się rozwinęła w porównaniu z tym co mogliśmy spotkać jeszcze 10 lat temu. Dziś różne rodzaje biznesów potrzebują różnych rozwiązań dopasowanych do ich profili działalności. Ciężko spotkać firmę która korzystałaby tylko z jednego rozwiązania, najczęściej posiada kilka różnych bram w zależności od potrzeb.

Bramy do automatyki przemysłowej możemy podzielić na kilka typów które można najczęściej spotkać w danej branży.

Warsztaty i hale magazynowe – najczęściej możemy w nich spotkać bramy segmentowe. Składają sie one z paneli przesuwanych w górę, dzięki czemu nie zajmują niepotrzebnie przestrzeni wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Przemysł farmaceutyczny, spożywczy – w tym segmencie działalności najczęściej możemy spotkać bramy szybkobieżne, wykorzystywane m.in w supermarketach. Przesuwają się na boki umożliwiając szybki dostęp do drugiego pomieszczenia, zapewniając komfort klientom jak i pracownikom.

Budownictwo przemysłowe – W przemyśle, gdzie przechowywane lub wytwarzane są materiały o podwyższonym ryzyku zapalenia najczęściej spotykane są bramy przeciwpożarowe. Logiczne jest zabezpieczenie magazynu lub fabryki na wypadek pożaru. Taka brama odcina dane pomieszczenie od reszty hali uniemożliwiają rozprzestrzenienie sie ognia.

Zajezdnie tramwajowe, straże pożarne – Bramy harmonijkowe upodobały sobie głównie służby miasta, ponieważ są idealne jeżeli dysponuje sie mała przestrzenią w nadprożu. Bramy te składają się ze skrzydeł składanych na boki zwrócona w lewo jak i w prawo, minimalizując ilość zajmowanego miejsca.

Chłodnie , mroźnie – miejsca które wymagają odpowiedniej temperatury, potrzebują odpowiednich bram. Bramy termiczne wykorzystywane w chłodniach potrafią utrzymać niską temperaturę, aby nasze produkty sie nie zepsuły. Idealne rozwiązanie dla np rzeźni

Hale produkcyjne, magazyny – w zależności od rodzaju działalności można spotkać w tych miejscach również bramy spiralne, które posiadają termoizolacyjne właściwości. Przez co zatrzymuje ciepło i redukuje przeciągi. Idealna przy produktach nisko odpornych na zawilgocenia

Hangary –  bramy przesuwne znalazły zastosowanie w hangarach które to najczęściej potrzebują dużej szerokości otworu. Dzięki nim zwiększana jest również izolacja termiczna lub akustyczna w zależności od działalności hangaru