Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze bramy garażowej

Co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze bramy garażowej

3 lipca 2018 Redakcja

Mówi sie że dom jest nasza twierdzą, wiec garaż jest bramą tej twierdzy. Warto więc odpowiednio ją zabezpieczyć przed ewentualnym najazdem. Oczywiście to tylko alegoria ale fakt jest taki że wybór odpowiedniej bramy garażowej jest ważny już od samego początku projektowania garażu. To przecież zabezpieczenie i ochrona twojego samochodu, bądź innych rzeczy które w nim trzymasz.

O czym pamiętać:

  1. Dobrze wymierz – Niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych bram garażowych są bramy segmentowe, które złożone są z płyt poziomych chowanych pod sufit garażu przez co nie zajmują niepotrzebnie przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej. Zanim zamówimy wymarzoną bramę należy dokładnie zmierzyć ile posiadamy miejsca. Pod uwagę należy wziąć:
  • Nadproże – jest to wysokość od sufitu do otworu wjazdowego mierzona w środku garażu. Standardowa wysokość to 21 cm i gwarantuje ona brak dodatkowych opłat przy podstawowych wymiarach bramy.
  • węgarki – czyli szerokość garażu między ścianą a otworem wjazdowym. Optymalnie powinna wynosić 50 cm z obu stron.
  • głębokość garażu – i tutaj zależy ona od konkretnej bramy ale optymalna głębokość być nie mniejsza niż wysokość , najlepiej ok 3,5 m
  • Sufit – ostatnim elementem który trzeba wziąć pod uwagę jest sufit. Musi on być wolny od rur czy belek uniemożliwiających montaż prowadnicy bramy

 

  1. Myśl przyszłościowo – nie na wszystko mamy wpływ ale zbyt mała brama na pewno nie pomoże nam przy komfortowym jej użytkowaniu. standardowa szerokość to ok 2,5 m. Ale pod uwagę musimy wziąć kilka czynników przed podjęciem ostatecznej decyzji jej ewentualnego poszerzenia lub skrócenia.naprawa-samochodu-w-garazu
  • samochód – ważne żeby wziąć pod uwagę gabaryty naszego auta, szczególnie jeśli planowane są w przyszłości zmiany. Im większa brama tym większy komfort przy ewentualnej zmianie na większy.
  • Podjazd – musimy wziąć pod uwagę czy do garaży wjeżdżamy prosto czy musimy trochę manewrować. Im szersza bram tym większa swoboda w parkowaniu.

 

  1. Kontakt z dostawcą i dogadanie szczegółów – kiedy mamy już wszystko pomierzone należy udać sie do dostawcy i wybrać bramę, która najbardziej nam sie podoba. Możemy wybrać kolor bądź materiał z jakiego jest wykonana oraz sam design bramy. Bądźmy kreatywni i nie bójmy sie niekonwencjonalnych wzorów.